Белявська-Слюсарєва М.

Творчость Амелі Номомб у сприйнятті критики: зумовленість успіху


У сучасній франкомовній літературі рубіжу ХХ-ХХІ століть виділяється феномен творчості бельгійської письменниці Амелі Нотомб.

Відвертий стиль написання, твердий, навіть жорстокий тон, варварський, десь навіть блюзнірський гумор, що бентежить – це риси, що притаманні творчості Амелі Нотомб. Її творами все частіше цікавляться журналісті та репортери з усього світу, виділяючи у них напрочуд різні характерні риси. Наприклад, французький журналіст О. Ленер у періодичному виданні «Експрес» від 19 вересня 1996 р. підкреслює, що бельгійська письменниця у своїх романах з великим задоволенням демонструє світу весь підспідок людських відносин, і, одночасно з цим, свою незрівнянну усмішку, сповнену виклику, що властива лише юним негідницям, які мають достатньо хоробрості підіймати на сміх усе навкруги.

П. Марсель у журналі «Ліберасьйон» від 17 вересня 1998 року підкреслює наявність відчуття нестерпності усього, що відбувається у кожному із її романів. На думку французького журналіста Д. Сенекала (видання «Лір»), А. Нотомб зовсім не боїться ризику, що не притаманно письменникам сучасної доби. У своїй статті від 09.1995 він підкреслює, що творчості бельгійської письменниці зовсім не притаманні такі явища сучасної літератури, як  евфемізми та удавана сентиментальність.

І. Вассерман у літературному огляді «Таймз»  від 26 березня 2004 р. стверджує, що сюжети романів А. Нотомб є чимось середнім між «клінічним аналізом жорстокості» та відвертим закликом читача до співчуття та жалю. На її думку, стиль написання А. Нотомб вимагає, щоб читач співчував оповідачу, чого б він не робив. І. Вассерман наголошує, що творчість цієї письменниці має багато  спільних рис із творчістю М. Дюрас, а саме базується на відчутті провокаційної вразливості, великої кількості натяків та підтекстів, а також на відсутності однозначної та завершеної розв'язки твору.

Отже, актуальної проблемою сучасного літературознавства можна назвати вивчення характерних особливостей творчості А. Нотомб, а також визначення її місця у літературному процесі сучасної доби.

Please publish modules in offcanvas position.

Наш сайт валидный CSS . Наш сайт валидный XHTML 1.0 Transitional