Лев Лившиц. In Memoriam

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная ДЕЛО Л.Я. 1949 - 1954 ГГ. Документы из дела: до ареста. Март 1949 - апрель 1950 2.4.1949. ИСКЛЮЧЕНИЕ ИЗ СОЮЗА ПИСАТЕЛЕЙ Л.Л., Б.М., Г.Г.. ПРОТОКОЛ СОБРАНИЯ НА УКР. ЯЗЫКЕ

2.4.1949. ИСКЛЮЧЕНИЕ ИЗ СОЮЗА ПИСАТЕЛЕЙ Л.Л., Б.М., Г.Г.. ПРОТОКОЛ СОБРАНИЯ НА УКР. ЯЗЫКЕ

E-mail Печать PDF

Збори письменників Харкова. Газ. Соціалістична Харківщина (копия) 2 квітня 1949. с.25-30

Голова президії – Петро Панч

Доповідач проти космополітів – Н. Забіла

«…Збори письменників викрили осине гніздо їх поплічників (азовських, гурвичів, стебунів, адельгеймів), що орудували довгий час у Харкові.

З антипатріотичних позицій виступали Жаданов (Лівшиць) і Мілявський. Усі їхні критичні вправи відзначаються відвертою зневагою до радянської літератури і мистецтва, сповнені злопихательства і наклепу. За прямою вказівкою ворога радянського мистецтва Борщагівського Жаданов і Мілявський громили Харківські театри, чорнили кращі спектаклі, разом з Морським цькували кращих акторів, які виступали в патріотичних ролях радянських п’єс».

(називали Жаданова и Лившица «людцями», «шкідниками» і «пройдисвітами»)

«Щоб бити непокірливих у самій спілці письменників і харківські театри Юхвіду потрібні були чорні пера і продажні руки. Справжніх гангстерів пера (союз писателей высказывается уж черезчур речисто и цветасто…) знайшов він в особах космополітських молодчиків Гельфандбейна, Жаданова і Мілявського. Слуги «двох панів» Юхвіда і Борщагівського – Жаданов і Мілявський люто нападали на харківські театри, які вперто не визнавали драматургічних виробів Юхвіда».

«Черняков і Жаданов намагалися дезорієнтувати письменника Сказбуша…письменника Гордієнка, обвинувачуючи його в усіх смертних гріхах».

«Виступи письменників Муратова, Брежньова, Плахтіна, Соколова, Шутова, Донченка, Гордієнка, Добровольського, Романівської, Котлярова, Виргана, Шовкопляса, Гавриленка, Багмута, Кравцова, показали, що письменницька організація Харкова з глибоким обуренням і гнівом таврує презирством безрідних космополітів та їх харківських підголосків.

Збори одностайно схвалили рішення президії про виключення зі спілки письменників критиків-диверсантів Гельдфанбейна, Мілявського і Жаданова».

Обновлено 08.04.2014 15:47